Xcskies چیست و قابلیت های آن

Xcskies چیست و قابلیت های آن همواره یکی از مهم تریم ابزار های خلبنان دوستدار مسافت بوده است

استفاده از سایت ها و ابزار های آنلاین در زمینه های مختلف ورزشی و ورزش های هوایی برای هر ورزشکار یا مربی میتواند بسیار مفید باشد. بررسی ابزار های آنلاین و استفاده از آنها همچنین مطالعه مقالات در زمینه های مختلف موجب رشد و تکامل دانش پروازی و پیشرفت جامعه ورزشی ما خواهد شد.

معرفی وبسایت

Xcskies چیست و چه قابلیت های آن

نام وبسایت: XC Skies

زمینه فعالیت: هواشناسی و پیشبینی شرایط هوایی

توضیحات: در این وبسایت میتوانید پیشبیی های هوایی را که مخصوص خلبانان پاراگلایدر و کایت آنالیز و در دسترس عموم قرار داده میشود را به صورت منطقه ای، در ساعات مختلف روز و در ارتفاع مورد نظرتان به طور نسبتا دقیق دریافت کنید

آدرس وبسایت: http://xcskies.com/

 

توضیحات بیشتر:

درباره ی XC Sky

مأموریت

مأموریت ما این است که پیش­بینی های جهانی به موقع و به صورت مفیدی افزایش یابد طوری که توسط خلبانان از طریق اینترنت با استفاده از ابزارهای مختلف در دسترس باشند.

چگونه کار می­کند؟

XC Sky  لایه هایی بصری از پارامترهای لیفت ها و ترمال های پایه را ایجاد می­کنند که در یک برنامه ی تعاملی پنهان شده اند که می توانند با هر مرورگری بر روی اینترنت مورد استفاده قرار بگیرند. شما می توانید XC Sky  را از هر نقطه از جهان مورد استفاده قرار دهید. با اجرای کد و الگوریتم های ما در مقابل مدل پیش بینی خروجی از NCEP و سایر منابع، ما می توانیم اصول لیفت های ضروری را که برای درک شرایط پرواز مسافت حیاتی می باشند برای تقریبا هر مکانی بر روی سیاره به طور مجازی تعیین کنیم.

خصوصیات
  • یک چارچوب از نقشه ی مرورگر وب را برای فراهم کردن مراجع جغرافیایی بسیار مفید ایجاد می کند.
  • کاربران می توانند بسیاری از پروفایلهایی که دوست دارند را ذخیره کنند تا مناطقِ از پیش تعیین شده را به سرعت ارزیابی کنند. یک پروفایل پیش فرض می تواند انتخاب شود، که به برنامه اجازه می دهد که به صورت اتوماتیک و خودکار با پارامترها و محل ذخیره شده بارگذاری شود.
  • با کلیک کردن بر روی هر نقطه در نقشه می توان آن نقطه را بررسی کرد. بررسی صدا از طریق یک برنامه ی تعاملی به نام Skew-T برای هر دو مدل خروجی و جدیدترین بالون های هواشناسی انتشار یافته در سطح کره زمین امکان پذیر می باشد.
  • امکان تجزیه و تحلیل. نقطه ای در نقشه، با کلیک بر روی هر مکان از نقشه پیش بینی می شود. این قطعه ها با طول زمان، مقدار زیادی از اطلاعات در قالبی ساده را برای خواندن در قالب گرافیکی نشان می دهند.
  • بررسی پیش بینی های لیفت و سقف ارتفاع در طول مسیر و روند روز در طول مسیر امکان پذیر است.

 

 

راستی ما در حال آماده سازی یک ویدئو از نحوه استفاده از این وبسایت هستیم که به زودی از طریق مرجع پاراگلایدر ایران در دسترس عموم قرار خواهد گرفت