ساختار پارچه پاراگلایدر

ابتدا کمی از اطلاعات کلی در مورد ساختار پاراگلایدر، که شما ممکن است قبلا بدانید بدهم. سپس من خلاصه لیستی از چیزهایی را که می تواند چیزهای ناصحیح در مورد بال آنها و راه هایی برای جلوگیری از آن آنها ادامه خواهم داد.

چتر نجات و پاراگلایدر ها هر دو از موادی هستند که نایلون جر ناپذیر میباشند.

دلایل استفاده از این مواد و برخی از پارچه های مصنوعی دیگر که ترکیبی از نایلون است قدرت، انعطاف پذیری، مقاومت در برابر سایش و سهولت خشک شدن است. این آخرین چیزی مهمی است که شما ممکن است در مورد آن فکر کنید!

جرناپذیری به چگونگی چسباندن پارچه بافته شده اشاره دارد، در حالیکه از یک ریسمان دوگانه یا سه گانه در تنظیم فاصله ها استفاده می شود

این امر باعث می شود که گروهی از مواد تشکیل دهنده زمانی که چیزی در حال تلاش برای برش یا پاره شدن آن است. الیاف پارچه پاراگلایدر در برابر پاره شدن ایمنی نداشته باشد، اما مطمئنا خیلی زیاد می شود.

آیا شما به دنبال طول عمر مناسب برای یک سایبان معمولی هستید؟ آن را فراموش کنید – آن بستگی به این که خیلی از آن شود و همچنین محیطی که در آن استفاده می شود دارد. آه و چقدر خوب که خلبان نیز از آن مراقبت می کند!

مشکلات، عوامل مشارکتی، راه حل ها

دو مشکل عمده با پاراگلایدر های مورد استفاده در افزایش تخلخل و کاهش در قدرت، در مقایسه با خواص “به عنوان نوع جدید” پارچه وجود دارد.

تخلخل فقط به این معنی است که هوا را می توان از طریق پارچه (تار و پود) پرتاب کرد. در حالت ایده آل، هیچ کدام به هیچ وجه نباید از این طریق دریافت شود. استحکام مربوط به چگونگی مقاومت در برابر ریزش و کشش است. که یک خبر خوب برای چتر پاراگلایدر است

عوامل زیر یک یا هر دو این مشکلات را تحت تاثیر قرار می دهند.

قرار گرفتن در معرض UV

تقریبا همه می دانند که نور خورشید برای پارچه های پاراگلایدر مناسب نیست. به طور خاص، آن فرکانس نوری که در انتهای طیف آبی است که ما واقعا نمیتوانیم ببینیم. این مولکول نور (UV) نور طبیعی خورشید همان چیزی است که انعطاف پذیری را از بین می برد همانند وقتی که لباس زیر را در برابر خورشید آویزان می کنید! فقط ماده مصنوعی پارچه تخریب خواهد شد هنگامی که به اندازه کافی در معرض UVقرار میگیرد. پارچه پاراگلایدر با افزایش تخلخل رنج می برد و استحکام آن کاهش می یابد.

قرار گرفتن در معرض – UV راه حل

واضح ترین راه حل تنها عقل (حس مشترک) است. نگه داشتن بال بسته شده دور از خورشید زمانی که آن در حال پرواز نیست که مانع از نفوذ UV در پوشش پارچه میشود. یکی دیگر از راه حلها محلول Sun-screen برای پاراگلایدر ها است! من همچنین درک می کنیم که برخی از تولید کنندگان در حال حاضر از مواد خام برای افزایش یافتن حفاظت از UV بدون اضافه کردن وزن اضافی به پوشش استفاده می کنند.

باور کنید یا نه، رنگ سایبان در مقاومت به UV تاثیر می گذارد! ظاهرا آبی تیره یکی از بهترین ها است، در حالی که سیاه و قرمز هم خوب عمل می کنند. با این حال، بال با رنگ فلورسنت بعنوان تخریب سریعتر در مقایسه با بقیه با قرار گرفتن در معرض نور خورشید شناخته شده است.

عمر پارچه سنگین تر در برابر تابش اشعه UV بیشتر خواهد بود. اما کسی که گلایدر سنگین تر می خواهد؟

ساییدگی

مشکلی است که با شن و ماسه، خاک و هر چیز دیگری که در روبرو خود قرار دارد سروکار دارد، این است که آن را برای محافظت می پوشاند. من تصور می کنم این مسئله در یک پوشش لمینیت بیشتر است در مقایسه با نوعی که به الیاف نایلون آغشته می شود.

همیشه اشکالاتی که در اطراف پارچه دیده می شود یافت می شود؟ ظاهرا زرد حشرات را بیشتر از هر رنگ دیگر جذب می کند! باقی مانده حشرات نیز به پاره شدن پارچه های پاراگلایدر کمک می کند

ساییدگی – راه حل

بدیهی است، بال خود را در روی زمین نکشید. قدم زدن روی بال یک کار احمقانه است

هنگام بستن بال، شاخه های کوچک، سنگ ها، حشرات و یا هر چیز دیگری نباید داخل بال قرار گیرد.

همانطور که اغلب فکر می کنید به آن نیاز دارید، شستن بال است. جایی خشک و تمیز و اسفنج مرطوب پیدا کنید آن را با روغن زیتون بر اساس صابون طبیعی مانند  Savon de Marseille بشویید. استفاده از حلال یا

هر چیز سایشی یک ایده خوب نیست.

رطوبت

خبر خیلی مهم- رطوبت برای پارچه های پاراگلایدر بدتر از اشعه ماوراء بنفش است! این عجیب است اما واقعی است با توجه به حداقل یک تولید داخلی در صنعت.

مشکل اصلی در اینجا این است که بال وقتی که در حالت مرطوب یا نم بسته بندی می شود. محافظ پوشش می تواند برای یک مدت طولانی در معرض رطوبت بالاتر از حد طبیعی قرار گیرد. در حالی که شما در حال انتظار برای بهبود آب و هوا هستید، بال از شدت آب و رطوبت رنج می برند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، تخلخل پارچه می تواند آسیب ببیند.

رطوبت – راه حل

نایلون جر ناپذیر به سرعت خشک می شود، پس کاملا این برای شما امکان پذیر است که اجازه دهید یک بال در سایه خشک شود. البته در خورشید سریعتر خشک می شود، اما فکر می کنم که -)؛

هنگامی که می توانید آن را کاملا خشک کنید، بال را نگه دارید. همچنین، آن را در یک محل خشک با کیسه نگه دارید و درش را باز نگهدارید.

تولیدکنندگان این روزها نیز تلاش می کنند با استفاده از مواد دافع آب، خلبانان را آسان تر کنند. این به معنی کوتاه شدن زمان خشک شدن است.

شوری

این می تواند یک مشکل مهم برای عملیات پاراگلایدر باشد که در خط ساحلی مستقر است.

نمک در هوا و آب مخربتر از این است که یک بال مرطوب نگه داشته شود.

شوری – راه حل

همانطور که برای یک بال کثیف یا گرد و خاکی، شستشو کلیدی است. شستشوی خوب هر چند ماه یکبار همه را تمیز می کند.

گرمای شدید

به غیر از اینکه در یک شرایط بدون تهویه مطبوع در صحرای زندگی کنید، احتمالا بیشترین راهی که به طور تصادفی بال خود را طبخ کنید زمانی است که آن را در بوت (چرم) ماشین خود بگذارید. اگر این اتفاق بیفتد زمان کافی در معرض آب و هوای گرم، عمر پارچه پاراگلایدر به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

گرمای شدید – راه حل

فقط عقل سلیم میگوید – در آب و هوای گرم، بال را در بوت (چرم) قرار ندهید!

پوشش و تست

همانطور که در مورد هر جنبه دیگر از ساخت پاراگلایدر، توسعه پاراگلایدر پارچه واقعا در طول سالها پیشرفت کرده است. در سال ۲۰۰۸، انتظار میرود بال ها چندین بار طولانی تر از زمانی که آنها در ۹۰s انجام دادند استفاده شود، اگر استفاده مشابهی در محیط مشابه داشته باشند.

پوشش پارچه چیزی است که همه این تفاوت ها را ایجاد می کند. سیلیکون، پلی اورتان یا یک ترکیبی از هر دو، به علاوه اجزای دیگر برای درمان پارچه خام استفاده می شود. پوشش در برابر پاره شدن مقاومت زیادی ندارد، اما به شدت در برابر کشش مقاومت می کند. مهمتر از همه، آن را طوری از مواد متخلخل می سازد، که حتی به مقاومت در برابر UV با مواد افزودنی مناسب کمک می کند.

تولید کنندگان دائما در حال انجام کارهای جدید و آزمایش های متعدد در پاراگلایدر پارچه ای هستند. به عنوان مثال، آزمون های استاندارد وجود دارد که اندازه گیری می کنند

 الاستیسیته

 طول عمر

 قدرت پارگی

این ها چیزهای مفید برای هر کاربرد هستند، با این حال تست های دیگر بسیار مرتبط هستند به ویژه برای پاراگلایدر. به عنوان مثال، ممکن است پارچه مورد استفاده قرار گیرد:

 نور UV با شدت بالا برای دوره های طولانی

 تست بال زدن در ۹۰ کیلو در هر ساعت مدل شبیه سازی شده که پارچه را خسته می کند

 تمیز کردن برای شبیه سازی سایش و پارگی

 شستشوی مکرر

من امیدوارم که همه این اطلاعات در مورد پارچه پارگلایدر برای حفاظت از سرمایه گذاری با ارزش خود پیدا کرده باشید